Tuvalet, Klozet, Mutfak, Banyo Gideri Tıkanıklık Açma Servisi

Maltepe Tuvalet, Klozet, Banyo, Evye, Mutfak, Pimaş Tesisat Gideri Tıkanıklık Açma Servisi

0535 874 28 38


MUTFAK LAVABOSU GİDERİ TIKANIKLIĞI

Mutfak lavabosu tıkanıklıklarını yaşamayan yoktur herhalde. Bu tıkanıklıkların sebeplerini incelediğimizde en çok karşılaşılan sebebin yemek yaparken veya bulaşık yıkarken ya da temizlik yaparken ortaya çıkan yabancı maddelerin su yardımıyla mutfak lavabosundan gönderilmeye çalışılmasıdır. Buna en önemli örnek olarak bulaşık artıklarının çöpe dökülmesi yerine, giderden gönderilmeye çalışıldığına bir çok kez tanık olduk. Benzer bir sorun ise, durumumuzla pek alakasız gibi olsa da bulaşık makinelerinin gider borularında görülmektedir. Tam temizlenmeyen bulaşıkların makineye koyulması borularında zamanla tıkanmasına neden olmaktadır.

KLOZET GİDERİ TIKANIKLIĞI / TUVALET GİDERİ TIKANIKLIĞI

Klozet gideri tıkanıklıklarıda oldukça sık karşılaşılan tıkanıklıklardandır. Müşterilerimizin bir çoğunun “ya bundan da bu boru tıkanır mı” dedikleri olaylara çokça şahit olmaktayız. Tuvalet gideri tıkanıklıklarında da en sık karşılaştığımız durum tuvalet kağıtlarının biraz bol şekilde kullanılıp klozetten giderilmeye çalışılmasıdır.

Piyasada suda eriyen tuvalet kağıdı diye reklam edilen bir çok ürünün suda erimediği bir gerçektir. Bu sebepten dolayı tuvalet kağıtlarının klozete atıklarla gönderilmeye çalışması pek de doğru bir yöntem değildir.

BANYO GİDERİ TIKANIKLIĞI

Banyo gideri tıkanıklıklarına önceki iki tıkanıklık kadar rastlanmasa da, zaman zaman karşılaşılan bir tıkanma sorunudur. Bu tıkanıklıklarla da en çok karşılaşılma nedeni saç, kıl, tüy v.b gibi artıkların birleşmesi ve özellikle “T” dediğimiz dirsek boruların dönemeç yerlerinde yapışması, yer yapmasıdır. Yer yapan bu artıklar sonradan gelen en ufak maddeyi dahi tutarlar. Küçük gibi görünen artıklar önce suyun akış hızını azaltır, sonra da tıkanıklığın büyümesine yol açar.

YAĞMUR SUYU BORUSU TIKANIKLIĞI, PİMAŞ TIKANIKLIĞI

Yağmur suyu tıkanıklıkları en az yaşanan tıkanma sorunlarındandır. Genelde bu tıkanıklığa en çok sebep olan durum, çam pürçekleri, ağaç yaprakları ve toz toprağın boru içinde birleşmesi ve sonunda açılamaz bir tıkanıklığa sebep olmasıdır. En nihayetinde de su ya da yağmur; toz - toprak ile birleşerek taşlaşmış bir çamur kitlesi halini alarak tıkanıklığa sebebiyet vermektedir.

Maltepe' de bu tıkanıklıklar konusunda oldukça tecrübeli olan firmamız, bu tıkanıklıkları kameralı görüntüleme sistemlerine sahip özel robotla onbeş dakika gibi kısa sürede sebebini bulubilmekte, ona göre da çözümler üretebilmektedir.

  • Maltepe Su Tesisat, Sıhhi Tesisat Montaj Arıza Tamir Servisi Fiyatları.
  • Maltepe Kırmadan Termal Kameralı Cihazla Su Kaçağı Tespiti Su Kaçağı Bulma Servisi Fiyatları.
  • Maltepe Klozet, Rezervuar, Reservuar, Sifon Montaj Arıza Tamir Servisi Fiyatları.
  • Maltepe Musluk, Çeşme, Batarya, Armatür Montaj Arıza Tamir Servisi Fiyatları.
  • Maltepe Banyo, Küvet, Duşakabin, Mutfak, Pimaş, Klozet Tesisat Tıkanık Açma Servisi Fiyatları.
  • Maltepe İlaçlı veya İlaçsız Petek, Radyatör Temizleme Servisi Fiyatları.